Vážený navštěvníků, používáním stránek Bioden souhlasíte s užíváním cookies, které stránky ke správnému fungování vyžadují.

Bioden – váš dovozce bio a raw potravin.
Chia zvyšuje hladinu energie, zlepšuje paměť a koncentraci.

Chia zvyšuje hladinu energie, zlepšuje paměť a koncentraci.

Od té doby, co je na Chiu poukazováno jako na „inckou běžeckou potravinu“, je o ní známo, že zvyšuje hladinu energie. Jak mnozí atleti již vědí, Chia je skvělý přírodní stimulátor a díky své hydrofilní vlastnosti, Chia také pomůže udržet tělesnou hydrataci po delší dobu. Christopher McDougall psal o energetické posílení Chia bia v jeho knize „Born to Run“: „Kdybyste si měli vybrat jen jedno jídlo na opuštěný ostrov, můžete to udělat mnohem lépe, než si vybrat semínka Chia, ale ne, pokud máte zájem na budování svalů, snížení hladiny cholesterolu a rizika srdečních onemocnění – po několika měsících na Chia semínkách, byste mohli pravděpodobně plavat domů (z knihy Born to Run).

Dále všichni víme, že musíme jíst více omega 3 mastných kyselin, protože naše moderní strava ji velmi postrádá a jsou jednou z hlavních věcí, které jsou spojené s funkcí mozku. Omega 3 je základní živina pro zdraví mozku a je často označována jako „výživa mozku“. Lidé, kteří přidávají Chia do své stravy, tvrdí, že si všimli své lepší paměti a protože je výskyt Alzheimerovy choroby stále vyšší, nikdy nebylo důůležitější se ujistit, že máte dostatek „výživy mozku“ ve vaší stravě. Chia poskytuje ideální řešení pro zvýšení omega 3 hladin v krvi a udržuje vaše mozkové funkce zdravé.
ZPĚT…Bioden