Vážený navštěvníků, používáním stránek Bioden souhlasíte s užíváním cookies, které stránky ke správnému fungování vyžadují.

Bioden – váš dovozce bio a raw potravin.
Jak poznat nejkvalitnější semínka chia

Jak poznat nejkvalitnější semínka chia


Chia semínka jsou vždy černé nebo bílé barvy, nikdy hnědá

Chia Bia seminka vs. běžná semínka

Hnědá semena jsou nezralá a neobsahují vysoké hladiny omega 3. Je to proto tak důležité, protože na trhu je mnoho nekvalitních chia semen a spotřebitelé neví, jak odhalit semínka, která mají malou výživnou hodnotu. Značkou Chia BIA značkových semínek garantujeme, že kupovaná Chia semínka, mají vysoký obsah OMEGA 3 a dalších živin. Vpravo je příklad srovnání některých chia semínek, která jsou k dostání na trhu. Můžete vidět rozdíl v barvě semen, množství hnědých semen a plevelů obsažených ve vzorku napravo je znepokojivé. Tato hnědá semena mají velmi malou výživovou hodnotu a neposkytují stejné zdravotní výhody, které kvalitní Chia semena poskytují. To je jeden z důvodů, proč je to tak důležité vědět, na co se zaměřit při nákupu Chia.Pěstitelské podmínky

 
Kontrolní proces.    

Rostlina, ze které pochází semínka Chia, Salvia hispanica je původem z Mexika a Střední Ameriky a potřebuje velmi specifické podmínky pro růst, takže mohou růst pouze v těchto regionech, kde jsou pro ně optimální podmínky. To je důvod, proč ji nemůžeme pěstovat v Evropě. Chia bia může zaručit, že všechna semena prodávaná pod značkou CHIA BIA je té nejvyšší kvality. Dosahujeme to tím, že splňujeme několik kontrolních bodů celého procesu kontroly kvality od setí semen a sklizeň až po balení.

Dr. Coates vyhledává a schvaluje všechna Chia BIA semena a zaručuje tak vysoce kvalitní výrobek. Pracuje přímo s farmáři, kteří pěstují Chia, aby bylo zajištěno, že se pěstuje ve správném prostředí a za správných podmínek. Nicméně, on také vyvinul správné postupy čištění a strojní zařízení potřebné k zajištění toho, aby semeno Chia, které dostaneme, neobsahovala žádná nezralá nebo semena plevelů.
ZPĚT…Bioden