Vážený navštěvníků, používáním stránek Bioden souhlasíte s užíváním cookies, které stránky ke správnému fungování vyžadují.

Naše oříšková a semínková másla a marmelády Naše oříšková a semínková másla a marmelády

Arašídová másla

Naše přirozeně chutné arašídové máslo ze 100 % oříšků a bez palmového oleje je výtečným zdrojem proteinů a energie.
více...

Oříšková másla

Lahodně oříšková chuť i konzistence našich oříškových másel plných živin umožňuje si zdravě vybrat a užít si ať už jako pomazánku nebo při vaření.
více...

Semínková másla

Bohatstvím svých živin dělá náš sortiment semínkových másel zdravou výživu jednoduchou a chutnou.
více...

Proteinové tyčinky

Kvalitní pochoutka s vysokým obsahem rostlinných bílkovin 18 % a to 7 g, navíc bez obsahu rafinovaného cukru.
více...

Marmelády

Kvalitní BIO marmeláda, která obsahuje pouze přírodní cukr vyskytující se v ovoci.
více...

 


Naše závazky vůči deštným pralesům Naše závazky vůči deštným pralesům

 

Cinta Dodo Fio Henrik Jumbo Kesi Miko NitaPřestali jsme používat palmový olej ve všech produktech a zavázali jsme se k podpoře ořechových másel „přátelských k primátům“. Mnohé tradiční značky používají ve svém arašídovém másle palmový olej jako emulgátor. To dělají proto, že olej z ořechů a semen se přirozeně odděluje. Právě z tohoto důvodu někteří výrobci odstraňují z másel z ořechů a semen přirozené, na živiny bohaté oleje a nahrazují je palmovým olejem.

Rozsáhlé pěstování palmového oleje bylo citováno experty zabývajícími se ochranou životního prostředí jako ohrožení orangutana a dalších primátů obývajících deštné pralesy v Indonésii. Dopad vytváření těchto plantáží zahrnuje odlesňování společně se ztrátou stanovišť kriticky ohrožených druhů a výrazný nárůst emisí skleníkových plynů. Jsme hrdí na naši podporu Borneo Orangutan Survival (BOS) nadace, která v současné době poskytuje péči a rehabilitaci přibližně 800 osiřelých a vysídlených orangutanů. Jsme také potěšeni, že můžeme oznámit, že jsme adoptovali 8 osiřelých orangutanů, což znamená, že jsme schopni pomoci s náklady na rehabilitaci těchto orangutanů do té doby, než budou moci být uvolněni do jejich přirozeného prostředí v lese.

Orangutani patří mezi ohrožené druhy a hrozí jim vyhynutí. Ve dvou rehabilitačních centrech BOS Nadace zaměřuje své úsilí na zachování, záchranu, rehabilitaci a opětovné osídlení orangutanů na Borneu. Všichni orangutani byli přesídleni vzhledem k pěstování palmového oleje nebo kvůli zakládání jiných plantáží nebo také nelegální obchod s drobnými zvířátky vede k úbytku lesního porostu. BOS nadace zajistila bezpečná přírodní stanoviště a byly zahájeny programy „znovuuvedení“ do volné přírody. Jedná se o největší program „znovuuvedení“ na světě. Sledujte průběh skrze blogy:

Goingback2dforest.wordpress.com - Central Kalimantan

Orangutanforest.wordpress.com - East Kalimantan

Váš Meridian

The Borneo Orangutan Survival FondationThe Borneo Orangutan Survival Fondation 


kontakt velkoobchod poštovné podmínkynahoru