Bioden mladý ječmen

Bioden mladý ječmen
100 g za 125 Kč

Bioden zelený mladý ječmen je zpracovaný do extrémně jemného prášku určeného k přípravě svěžího zeleného nápoje, který je velmi lehce a rychle vstřebatelný do organismu. Obsahuje široké spektrum minerálů, vitamínů, enzymů a je zdrojem životadárného chlorofylu a vlákniny..

O mladém ječmenu

Mladý ječmen je typem zelené trávy – jediné vegetace na zemi, která je schopna dodávat základní výživu od narození až po stáří. Agronomové odhadují počátky kultivace této obilné trávy již na 7. tisíciletí před naším letopočtem, pravděpodobně v jihozápadní Asii. Na západě však ječmen začal být pěstován v rámci produkce zrní.

Předtím než projde obilná tráva reprodukčním procesem, který vede ke vzniku zrna, nachází se ve stádiu, kdy má podobné vlastnosti a obsah vitamínů a minerálů jako tmavá zelenolistá zelenina. Je-li tráva sklizena v tomto mladém věku, svým složením se od svých dospělých protějšků výrazně liší. Kupříkladu pšeničná tráva obsahuje přibližně 32 g proteinu na 100 g, kdežto pšeničné zrno pouhých 13 g. Z toho důvodu jsou pro nás zelené trávy skvělou výživou.

Sušený mladý ječmen v prášku obsahuje množství živin, vitamínů a minerálů, které potřebuje organismus k regeneraci, tvorbě protilátek, hormonů i enzymů. Ječmen obsahuje tyto látky ve formě, které tělo dokáže snadno zpracovat a plně využít.

Proč jíst mladý ječmen

Mladý ječmen obsahuje vitamíny, které přispívají k posílení imunity organismu a hrajou roli při detoxikaci organismu.  Mladý ječmen obsahuje obrovské množství přírodních antioxidantů a to vše v podobě v jaké je vaše tělo dokáže nejlépe zužitkovat.

Mladý ječmen je šetrně zpracován sušením, takže si zachová vysoký podíl enzymů, vitamínů řady B, kyseliny listové, betakarotenu, ale také vlákniny a rostlinných bílkovin. Mladý ječmen působí pozitivně na imunitu, posiluje ji a detoxikuje organismus. Je tak výborným pomocníkem nejen při jarní očistě. Kromě posílení imunity zlepšuje mladý ječmen stav pokožky, působí protizánětlivě a bojuje proti vzniku nedokonalostí a akné. Je tak mimořádně vhodný jako doplňková péče pro mladou problematickou pleť. Díky vysokému obsahu bílkovin a vlákniny zažene mladý ječmen hlad a navodí pocit plného žaludku. Je tak dobrým pomocníkem při redukčních dietách.

Mladý ječmen ohromuje v posledních letech odbornou i laickou veřejnost. Je to dáno především tím, že zelený prášek proměňující se po smíchání s vodou na životodárnou šťávu je pro mnohé návratem ke zdraví a tělesné kondici...

Jak jíst mladý ječmen

Mladý ječmen se pije jako svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin.  Je zpracován tak šetrně, že zůstává zachováno celé spektrum živých enzymů. Všechny vitamíny a ostatní živiny zůstávají v mladém ječmeni téměř nedotčené.

Rozmíchejte 3-5 g prášku (1 čajová lžička) v 2-3 dcl čisté vody nebo džusu, 1 až 3 krát denně. Užívejte nejlépe nalačno. Nepoužívejte kovovou lžičku a horké tekutiny, protože teplo neutralizuje aktivní enzymy.  Mladý ječmen můžete přidat do salátu, cereálií nebo jiného studeného jídla.

Tip

Mladý ječmen si také můžete přimíchat do cereálií, jogurtu, salátu či jiného studeného jídla.

Dospělí obvykle užívají jednu čajovou lžičku 2x denně nalačno. Děti od 3 let 1/2 čajové lžičky denně. Prášek smíchejte se 150 ml vody, ideálně pomocí šejkru, abyste jinak hořký prášek hodně rozmělnili a získali jemnější chuť. Nikdy nerozpouštějte mladý ječmen ve vodě o teplotě vyšší než 45 °C. Důležité enzymy a vitaminy by se zničily. Pokud vám nápoj nepřipadá chuťově přijatelný, můžete šťávu z mladého ječmene smíchat třeba s rajčatovou nebo mrkvovou šťávou.

Jen jedna lžička nutričně odpovídá několika kusům zeleniny.

Ječmenná tráva je jednou z mála superpotravin pocházejících z Evropy. Mladé listy, které raší z ječmenných semínek se sklidí, usuší a zpracují na prášek procesem lyofylizace.

Mladý ječmen...

– podporuje detoxikaci organismu
– sytí a čistí zároveň (díky vysokému obsah chlorofylu a velkému množství aktivních enzymů)
– může hrát roli v boji proti nadváze
– může přispívat ke správnému trávení
– obsahuje vitamín C, který napomáhá k posílení imunitního systému a rovnováhy organismu
– díky vysokému obsahu železa a chlorofylu příznivě ovlivňuje krevní obraz
– může napomáhat ke zlepšení psychického stavu

Doplněk stravy, zbaveno vody vymrazením.

Složení: 100% přírodní prášek z mladého ječmene.

Obsahuje také mangan a zinek. Mladý ječmen přispívá k obnově acido-alkalické rovnováze. Je nejucelenější zásadotvorná strava. Mladý ječmen obsahuje betakaroten, vitamín C, E a vitamíny řady B: B1, B2, B3, B6, biotin, kyselinu listovou, kyselinu pantotenovou a cholin, příbuzného vitamínu B.

Upozornění: Výrobek není určen dětem do 3 let. Nezapomeňte, že zdravý způsob života a vyvážená strava zajišťují řádné fungování organismu a dobrou kondici. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro osoby alergické (přecitlivělé) na některou z látek ve složení produktu.


e-shop >
^ nahoru
< zpět