Vážený navštěvníků, používáním stránek Bioden souhlasíte s užíváním cookies, které stránky ke správnému fungování vyžadují.


Dostupné v lednu 2018

Organic Yacon Porridge 500 g

BIO jakon porridge

Organic Yacon Porridge

V této krémové výživné kaši jsou obsaženy jen ty nejlepší vločky a pro sladší chuť a vyšší nutriční hodnotu jsme přidali též sušený a namletý jakonový kořen. Jakon (yakon) má nízký glykemický index (takže nezvyšuje hladinu cukru v krvi), obsahuje komplex oligosacharidů (FOS, které nejsou vstřebávány tělem a mají mnohem méňě kalorií), působí prebioticky a snižuje chuť k jídlu.

Jakon (yacon) obsahuje cca 20 cenných aminokyselin, vlákninu, draslík, vápník, hořčík, železo a fosfor, karoten, vitamíny A, B1, B2, C a enzymy. Bulva jakonu obsahuje až 67% fruktooligosacharidů (FOS). Dávají bulvám sladkou chuť a tato rostlina je považována za jejich nejbohatší zdroj. FOS jsou zvláštním druhem cukrů, které nejsou naším organismem vstřebávány. Působí jako prebiotika, jsou „pokrmem“ prospěšných bakterií v trávicím traktu. Předklinické výzkumy ukazují, že konzumace FOS může napomoci vzrůstu hustoty kostí a chrání před osteoporózou.

Složení

Výrobek obsahuje 100% ekologicky pěstované BIO suroviny: oves, lněná semínka, jakonovou moučku, banánové lupínky, mletá lněná semínka, mletou skořici.

100 % britský oves, 100 % bio a 100 % bez pšenice. To je teď náš Pertwoodský závazek, sami si můžete ověřit, že pochází od nás z Pertwoodské farmy v hrabství Wiltshire, jedné z nejstarší bio farmy v Británii. Klademe důraz na harmonii s přírodou a naše pracovní postupy jsou šetrné k ptactvu.

Kromě celozrnnných cereálií, vyznačujících se nejvyšší nutriční kvalitou a pěstovaných na farmách, které využívají pracovní postupy šetrné ke zvířatům, obsahuje kaše také banánové lupínky a mletá lněná semínka – nejvyšší rostlinný zdroj omega 3 mastných kyselin. Tradiční chuť kaše zvýrazněna přidáním špetky skořice.

Tepelná úprava: smíchejte dohromady vločky a mléko či vodu, přelijte směs do kastrůlku a za občasného míchání povařte pár minut. Dochuťte hnědým cukrem a smetanou nebo jezte naslano, záleží na tom, co máte raději.

Pokud použijete mikrovlnou troubu, rozmíchejte vločky s mlékem či vodou v nádobě vhodné pro mikrovlnku. Zahřívejte asi 1,5–2 minuty na plný výkon, pak vyndejte z trouby a zamíchejte. Poté dále povařte 2 minuty na poloviční výkon. Uvedené časy lze přizpůsobit dle své mikrovlné trouby a podle vašich chuťových buněk.

Doporučujeme servírovat nejlépe s šálkem mléka nebo vody, je možné též přidat čerstvé nebo sušené ovoce. Vločky změknou už po několikaminutovém máčení suché směsi v mléce či šťávě, ale úplně nejlepší pro zvýraznění chuti a optimální zažívání je namočit směs přes noc.

Přirozeně lahodné cereálie ve vaší misce pocházejí přímo z Pertwoodské farmy, která se rozprostírá na 2000 akrech Wiltshireských svahů na okraji Salisburské planiny. Pertwoodská farma je jedna z nejstarších bio farem v Británii. Naše plodiny jsou pěstovány tradičními způsoby, které se spoléhají na štědrost krajiny a na naši vlastní poctivou práci, abychom získali cereálie, které vynikají skvělou chutí a zdraví prospěšnými látkami. Naše know how šetrné k přírodě nám umožňuje pracovat v souladu s přírodou, ponechat krajině její přirozený půvab a zachovat původní faunu. Pertwood znamená, že si můžete ověřit, odkud každé zrnko pochází. A protože na našich polích nepoužíváme umělá hnojiva nerbo pesticidy, můžete si být jisti, že si pochutnáte na nejlepších v Británii vypěstovaných zrnkách, tak jak to bylo v původním řádu přírody.

Nutriční hodnoty na 100 g
Energie 1667 kJ /⁠⁠ 395 kcal
Proteiny 12 g
Uhlovodany 65 g
z nich cukry 4,2 g
Tuky 8,8 g
z nich saturované 1,3 g
Vláknina (AOAC) 12 g
Sůl 0,04 g

Alergeny

Obsahuje lepek z ovsa, žita a ječmene; sezamová semínka.
Vyrobeno v místech, kde se zpracovává také pšenice a oříšky.

bioden
< hlavní stránka
 
e-shop >
^ nahoru
< zpět