Vážený navštěvníků, používáním stránek Bioden souhlasíte s užíváním cookies, které stránky ke správnému fungování vyžadují.

MERIDIAN

Organic seville orange fruit spread

BIO pomerančová marmeláda ze sevilských pomerančů 284 g

Organic seville orange fruit spread

BIO ovocná pomazánka ze sevilských pomerančů, slazená jablečným koncentrátem. Sevillské pomeranče se pěstují v oblasti Seville ve Španělsku, přesto se těší největší oblibě ve Velké Británii*.

*Období sklizně trvá 4 týdny a u britů se téměř rovná svátku. Nejedna anglická domácnost vyrábí pochoutku, která vznikla již kolem roku 1700. Pro zcela netypickou chuť se sevillské pomeranče z počátku netěšili velké oblibě. Jedna šikovná hospodyně však namísto toho, aby pomeranče, které nikomu nechutnaly vyhodila, použila na výrobu stejně netypické marmelády. Marmeláda lidem natolik zachutnala, že jí dnes angličané považují za jantarový národní poklad. O tom svědčí i historické záznamy. Slavný polárník Robert Scott si v roce 1911 vzal na výpravu na Jižní pól skleničku své oblíbené marmelády, toto později učinil také sir Edmund Hillary při dobývání Mount Everestu.

Ideální k namazání na chleba či pečivo, do kaše nebo jogurtu...
Podrobnosti:

Kvalitní BIO marmeláda, která obsahuje pouze přírodní cukr vyskytující se v ovoci. Marmeláda od Meridian Foods je doslazena pouze jablečným koncentrátem a na výrobu byly použity suroviny pouze v bio kvalitě. Hořké pomeranče se do Španělska jako většina citrusových plodů dostala z Číny při obchodních výpravách. Hořký pomeranč má své využití v bylinné medicíně jako stimulant a vzhledem k jeho aktivní složce - synefrinu i k potlačení chuti k jídlu. Ze synefrinu se vyrábí i potravinové doplňky spolu s kofeinem určené na hubnutí. Těmto se však raději vyvarujte,protože obsah látek je příliš koncentrovaný s velkou řadou vedlejší účinků. Při konzumaci ovoce či marmelády vám však hrozí pouze to, že se do ní vážně zamilujete... Stejně jako celá Británie. Všeobecně jsou pomeranče výborným zdrojem vitamínu C, obsahují tiamin (vitamín B1), folát (kyselinu listovou) a pektin, který může snížit hladinu cholesterolu v krvi. Vitamin C pomáhá vytvářet kolagen, který tvoří základ zdravé pokožky. Zároveň pomáhá tělu bránit se proti bakteriálním infekcím. Jako antioxidant může zabránit škodlivému působení volných radikálů a proto může pomoci odvrátit nebo zpomalit některé typy rakoviny.

Použití:

Ohledně použití se řiďte následujícím výčtem: BIO, bezlepkové, neobsahuje laktózu, neobsahuje kvasnice, bez rafinovaného cukru, bezvaječné, vegetariánské, veganské, neobsahuje pšenici, neobsahuje sóju, neobsahuje ryby, neobsahuje korýše, neobsahuje syřičitany, neobsahuje celer, neobsahuje hořčici, neobsahuje vlčí bob, neobsahuje měkkýše, neobsahuje GMP*, bez přísad.

Obsah živin na 100 g: Energie 535 kJ (126 kcal), bílkoviny 1,2 g, sacharidy 29 g (z toho cukry 29 g), tuk 0,3 g (z toho nasycené tuky 0 g), vláknina 1,2 g, sodík 0,0 g, sůl 0,0 g.

Složení: Složení: bio jablečný koncentrát (60 %), bio sevilské pomeranče (39 %), bio želírující látka pektin, bio regulátor kyselosti - kyselina citronová. Produkt ekologického zemědělství. Spotřebujte do data uvedeného na víčku. Skladujte v chladu a temnu a po otevření spotřebujte do 3 týdnů.

*GMP – geneticky modifikované potraviny

Cena včetně DPH: 109 Kč

Zpět do obchodu